Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Yeni Başbakanımız Yeni Kabinemiz - Basın Açıklaması

 24.05.2016

 

 BASIN AÇIKLAMASI

 

AK Partinin 22 Mayıs 2016 tarihinde Ankara'da, delegenin tamamının oyunu alarak Ak Parti Genel Başkanlığı görevine seçilen Sayın Binali YILDIRIM aynı zamanda ülkemizin de yeni Başbakanı oldu, kendilerini kutluyoruz.

Dünya genel olarak sert bir dönemden geçiyor, özellikle son süreçte ekonomik problemlere çok ciddi siyasi problemler eklenmiştir. Sınırlarımızın hemen ötesinde gerçekleşen ve Türkiye'yi de tehdit eden çatışmalarla, orta doğuda yaşanan savaşla ve ülkemizi etnik temel üzerinden bölmeye çalışan terör örgütüyle mücadele ederken milletimizin en büyük beklentisi ve en önemli dayanağı elbette ki, güçlü bir iktidardır. Zira, bu aynı zamanda güçlü bir Türkiye demektir. 

Yeni Türkiye'nin inşaası çabasında büyük rol oynamış, ülkemizde önemli yatırımların mimarı olmuş, yenilikçi ve dünyayı yakından bilen, siyasi tecrübesiyle Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretebilecek nitelikte bir şahsiyetin, yeni Türkiye'nin Başbakanı olmasını biz TİKAD olarak, son derece memnuniyetle karşılıyoruz.

Biz kadınların, yeni Başbakanımızdan beklentimiz, demokratikleşme ve ekonomik kalkınmaya dönük çalışma ve reformlara hız verilmesi, ülkemiz kadınlarının daha ileri bir düzeye ulaşması için yürütülen politikalara sahip çıkıp desteklenmesidir. Kadının statüsünün yükseltilmesi, iş ve toplumsal hayatta hak ettikleri noktaya gelmeleri en başta önlerindeki her türlü engelin kaldırılmasıyla mümkündür.

Özellikle son yıllarda, kadınlar dünyada ve Türkiye'de daha ileriye yol alabilmek için çok sıkı çalışıyor, çok çaba harcıyorlar. Ama erkek egemen yaklaşım maalesef  her mecrada ağır basıyor ve karar mercilerinde kadınların yer almaları konusunda gerekli desteği görmüyorlar.  

Oysa, kadınların siyasetin içinde daha fazla yer bulmasının, yarısını kadınların oluşturduğu toplumsal hayatın da daha iyi şekillenmesine yardımı olacaktır. Kabine'de iki olan kadın Bakan sayısının bire inmiş olmasından üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Ancak inanıyoruz ki,  pek çok alanda gelişme kaydeden Türkiye bu konuda da hızla ilerleyecektir; o vizyona sahiptir.  Yarısını kadınların oluşturduğu Bakanlar Kuruluna sahip bir Türkiye için kadınlar olarak, azimle çalışmaya devam edeceğiz.

 Bu vesileyle, Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM'ı ve yeni kabinemizin tüm üyelerini kutluyor, yeni görevlerinin ülkemize  ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.

           

   Saygılarımızla,

 NİLÜFER BULUT

 TİKAD BAŞKANI

   

 

 
Faaliyetler
09.03.2020
9 Mart 2020 TİKAD Genel Kurulu gerçekleşti, Sayın Nilüfer Bulut yeniden yönetim kurulu başkanı olarak seçildi


06.03.2020
Emine Erdoğan Hanımefendi´nin Teşrifleriyle, Borsa İstanbul ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz törende gong "Kadın-Erkek Eşitliği" için çaldı.


02.03.2020
Suriye´nin İdlib vilayetinde gerçekleşen saldırı sonucunda şehit olan askerlerin ardından, aralarında TİKAD´ın da yer aldığı 30 stk ortak bir basın toplantısı yaparak saldırıyı kınadıklarını bildiren basın açıklaması yaptılar.


22.02.2020
TİKAD´ın Galatasaray Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği Girişimci Kadın Merkezi projesi GİKAMER´in tanıtım toplantısı Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi´nin katılımıyla the Grand Tarabya otel´de gerçekleştirildi.


28.01.2020
Üyesi bulunduğumuz İstanbul Kalkınma Ajansı kurulunun 28 Ocak´ta İSO´da gerçekleştirilen 20. Kurul toplantısına TİKAD´I temsilen sn Nilüfer Bulut katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği