Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi Basın Açıklaması

 

24.06.2019

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Yenileme Seçimi Basın Açıklaması

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenilme seçimi sonuçlarının İstanbul için hayırlı olmasını diler, sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutlarız. Seçimlerin çok geniş bir katılımla gerçekleşmesi demokrasimize duyulan güven ve inancın bir tezahürü olmuş, millet iradesi sandıkta tecelli etmiştir.

 

Türkiye’nin gündeminde uzun yer kaplayan bu seçimin tamamlanmasıyla birlikte, inanıyoruz ki, ülkemizin ana gündemi ekonomik hedefler ve ekonomik istikrar yönünde atılması gereken adımlara yönelecektir. Ekonomiye odaklanarak gerekli reformların yapılması ve üretime dayalı büyümeyi sağlayacak yatırımlarla istihdamın artırılması en önemli başlıklar olarak ortaya çıkmaktadır. Önümüzdeki 4 yıl seçimsiz geçecek, herhangi bir seçim olmayacaktır. Dolayısıyla ekonomik toparlanma ve istikrarın tesisi için bu fırsatı değerlendirmemiz ülkemiz yararına olacaktır düşüncesindeyiz.

 

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerekli ekonomik adımların atılacağı ve uluslararası alanda da mevcut sıkıntıların aşılacağına olan inancımız tamdır. TİKAD olarak, bizler de her türlü özveriyi göstermeyi sürdürecek, uluslararası arenada Türkiye’nin sahip olduğu ekonomik potansiyeli ve yabancı yatırımcılara sunduğu imkanları anlatacağız.

 

Son olarak; ümit ediyoruz ki, önümüzdeki dönem daha fazla kadının siyasetin içinde yer aldığını ve kadın temsiliyetinin her alanda arttığını görürüz. Kadınların, karar mercilerinde daha çok yer tuttuğu bir Türkiye’nin daha güçlü bir Türkiye olacağına inanıyor, bunu sağlamak için hep birlikte çalışıyoruz.

 

Saygılarımızla
Faaliyetler
18.12.2019
TİKAD geleneksel yıl sonu yemeği, 18 Aralık da Hilton Bosphorus´ta gerçekleştirildi.


18.09.2019
Önceki dönem faaliyetlerinin değerlendirildiği ve yeni projelerin ele alındığı TİKAD yeni çalışma dönemi açılış toplantısını, üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik


12.09.2019
TİKAD´ın üyesi olduğu, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Kalkınma Kurulu´nun 18. Kurul Toplantısı, 12 Eylül Perşembe günü İstanbul Ticaret Odası´nda gerçekleştirildi. Toplantıya, TİKAD adına Sayın Nilüfer Bulut katıldı.


25.06.2019
3. KKTC Kobi Zirvesi, `İnovasyon ve Bilişim´ temasıyla Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı ve KOBİ Geliştirme Merkezi tarafından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde düzenlendi. Zirvede, TİKAD Başkanı Sayın Nilüfer Bulut konuşmacı olarak yer aldı.


19.06.2019
Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ve Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) işbirliğiyle Girişimci Kadın Merkezi (GİKAMER)´i kurdu. Projenin basın lansmanı İstanbul´da basının yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği