Turkçe | English   

 
 
Başkan'dan
Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'la Ekonomide "Değişim Başlıyor"

HAZİNE VE MALİYE BAKANIMIZ SAYIN BERAT ALBAYRAK’LA

EKONOMİDE “DEĞİŞİM BAŞLIYOR”

 

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’ın kamuoyu ile paylaştığı “Değişim Başlıyor” ana temalı Yeni Ekonomik Programı’ın son derece öngörülü bir perspektifle hazırlandığını büyük bir memnuniyetle tespit ettik. Bir yılını dolduran YEP’in gerektiği şekilde revize edilerek, yola aynı istikrarla devam edilmesi, inanıyoruz ki önümüzdeki dönem ülke ekonomimizdeki istikrarın da teminatı olacaktır.

Ülkemize yapılan ekonomik saldırıların Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın çok yönlü ve çok boyutlu ekonomik programı, ve özellikle, bu programın taviz vermeden uygulanması sayesinde başarıyla göğüslendiğini ve dengelenme sürecinin yüksek performansla gerçekleştiğini görüyoruz.

Türkiye, şüphesiz, bu dönemde kurda, faizlerde, borçlanma oranlarında ve Hazine tahvillerinde pek çok ülkeden daha verimli bir grafik çizmiştir. Bu kazanımların da korunarak, çıtanın yükseltilmesini, “Değişim Başlıyor” temasıyla ve yeni bir motivasyonla daha ileri gidilmesini çok değerli buluyoruz.

Önümüzdeki enflasyon hedefinin tek haneli rakamlara inmenin de ötesinde %5’e çekilmesi ve bu yönde adımların hızla atılması önemlidir. Aynı şekilde sistemli bir yöntemle nihai hedef olarak %5’lik bir büyüme hedefi umut vericidir.

Finansal sistemin sermaye piyasası ayağını güçlendirilmek amacıyla uygulanacak vergi, teşvik ve kamu finansman politikaları yoluyla ülkemizin kaynaklarının cari dengeyi güçlendirecek, yerli ve katma değeri yüksek üretime yöneleceğine ilişkin açıklamayı her yönüyle destekliyor, iş dünyası olarak “yerli ve milli” üretimi önceliklerimiz arasında tuttuğumuzu bir kez daha, bu vesileyle, ifade etmek istiyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın öncülüğünde yürütülen YEP kapsamındaki “ Değişim Başlıyor” temalı programı son derece başarılı bulduğumuzu ve TİKAD olarak, ekonomimizin daha güçlü adımlarla ilerlemesi için üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu buradan kamuoyuna ifade etmek isteriz.

 

Saygılarımızla,
Faaliyetler
18.12.2019
TİKAD geleneksel yıl sonu yemeği, 18 Aralık da Hilton Bosphorus´ta gerçekleştirildi.


18.09.2019
Önceki dönem faaliyetlerinin değerlendirildiği ve yeni projelerin ele alındığı TİKAD yeni çalışma dönemi açılış toplantısını, üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik


12.09.2019
TİKAD´ın üyesi olduğu, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Kalkınma Kurulu´nun 18. Kurul Toplantısı, 12 Eylül Perşembe günü İstanbul Ticaret Odası´nda gerçekleştirildi. Toplantıya, TİKAD adına Sayın Nilüfer Bulut katıldı.


25.06.2019
3. KKTC Kobi Zirvesi, `İnovasyon ve Bilişim´ temasıyla Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı ve KOBİ Geliştirme Merkezi tarafından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde düzenlendi. Zirvede, TİKAD Başkanı Sayın Nilüfer Bulut konuşmacı olarak yer aldı.


19.06.2019
Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ve Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) işbirliğiyle Girişimci Kadın Merkezi (GİKAMER)´i kurdu. Projenin basın lansmanı İstanbul´da basının yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği