Turkçe | English   

 
 
Köşe Yazıları
Tikad 4.Olağan Genel Kurul Konuşması

TİKAD 5. OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMA METNİ

 

Değerli Üyelerimiz, Sevgili Dostlarım

2004 yılında 13 idealist iş kadınının biraraya gelerek kurduğu TİKAD'ın  2014 yılında 92 seçkin üyesiyle Türkiye'de kamuoyu oluşturabilen etkin bir sivil toplum kuruluşu haline gelmiş olması, kuşkusuz ki, hepimizin ortak başarısı, övünç vesilesidir.

Ülkemize olan bağlılığımız bizlerin omuzlarına ailemiz, işimiz, çocuklarımız ve pek çok  yükümlülüklerimize ilaveten  toplumsal gelişime katkı sunma, ülkemizde refahı ve toplumsal faydayı artırma gibi bir sorumluluğu da yükledi. Her birimiz bu amaç için  özveriyle çalışmayı görev bildik; zorlu yolculuğumuzda birbirimize destek olarak elimizden gelen tüm imkanları ülkemizin ve insanlarımızın faydasına sunma gayretinde olduk; inancımızı, heyecanımızı hiç yitirmeden TİKAD'ı beraberce bu noktaya getirdik.

TİKAD olarak, topluma verdiğimiz emeği Türkiye'nin geleceğine yaptığımız yatırım olarak gördük. Çünkü inanıyorum ki, bir ülkenin gelişmişliğini belirleyen en temel şey o ülkede refahın hakça paylaşımıdır. Türkiye birlikte gülmüyorsa, daha geniş imkanlara veya daha iyi fırsatlara sahip olan bizlerin de mutlu olması elbette düşünülemez.

Hiç kimse ülkesinde yaşananlardan bağımsız, izole bir hayat süremez; her ülkede olduğu gibi, Türkiye halkının da her bireyi bütünün bir parçasıdır,  ülkemizin bir yerinde yaşanan gelişmelerin diğer tarafı doğrudan ve hızla etkilediği  ortadadır; siyasette yaşananlar ekonomiyi, ekonomide yaşananlar toplumsal refahı ve beşeri gelişimi mutlaka etkiler. Tüm bunların farkında ve bilinç düzeyi son derece yüksek, çağdaş kadınlardan oluşan TİKAD üyesi işkadınları doğal olarak Türkiye'nin sorunlarına her zaman müdahil olmuş, çözüm için çaba harcamış, uluslararası platformlarda ülkesini her alanda sahiplenmiş ve yeri geldiğinde temsil etmiştir.

TİKAD olarak bizler tüm proje ve çalışmalarımızda her zaman toplumsal fayda kriterini temel ölçü olarak gördük. Kendi içine kapalı bir dernek yerine toplumla kaynaşmış bir dernek olmayı,  süslü sloganlarla ortaya atılan ama içi boş projelerle toplumun gözünü boyamak yerine her zaman zor ama ayağı yere basan, etki çapı geniş projeleri hayata geçirmeyi tercih ettik;  TİKAD'ın başarısının  arkasındaki ana fikir budur.

Türkiye'de  katılımcı demokrasi anlayışının gelişmesinde STK'ların önemli bir role sahip oldukları açıktır. TİKAD bu konuda elinden gelen gayreti göstermiş, toplumu ilgilendiren konularda görüşlerini paylaşmış,  tüm bu  konuları karar alıcı mercilerin önüne çıkarmış, üzerine düşen kamu adına sorumluluk üstlenme görevini bugüne kadar hakkıyla yerine getirmiştir; ve  buna  devam edecektir.

Bugün 5. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Ne mutlu ki bizlere, geriye baktığımızda hep birlikte önemli projelerin altına imza atmış, Türkiye'nin gelişim hamlelerine birlikte destek vermiş, ülkemiz adına pek çok başarıya layık görülmüşüz.

Taşıdığınız sorumluluk bilincinin ülkemize sağladıklarının son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenledir ki;  çabalarınız, katkılarınız ve özverili çalışmalarınızdan dolayı TİKAD üyesi tüm dostlarımın herbirine  teşekkür ederim.

 

     Saygılarımla,

 TİKAD BAŞKANI

   Nilüfer BULUT

 
Faaliyetler
18.12.2019
TİKAD geleneksel yıl sonu yemeği, 18 Aralık da Hilton Bosphorus´ta gerçekleştirildi.


18.09.2019
Önceki dönem faaliyetlerinin değerlendirildiği ve yeni projelerin ele alındığı TİKAD yeni çalışma dönemi açılış toplantısını, üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik


12.09.2019
TİKAD´ın üyesi olduğu, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Kalkınma Kurulu´nun 18. Kurul Toplantısı, 12 Eylül Perşembe günü İstanbul Ticaret Odası´nda gerçekleştirildi. Toplantıya, TİKAD adına Sayın Nilüfer Bulut katıldı.


25.06.2019
3. KKTC Kobi Zirvesi, `İnovasyon ve Bilişim´ temasıyla Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı ve KOBİ Geliştirme Merkezi tarafından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde düzenlendi. Zirvede, TİKAD Başkanı Sayın Nilüfer Bulut konuşmacı olarak yer aldı.


19.06.2019
Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ve Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) işbirliğiyle Girişimci Kadın Merkezi (GİKAMER)´i kurdu. Projenin basın lansmanı İstanbul´da basının yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.


Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2011 Türkiye İş Kadınları Derneği